• Kezdőlap
  • Hírek
  • Programok
  • Támogatások
  • Letöltések
  • Fényképalbum

Kaposvár és Térsége Méhészeinek Egyesülete

Menu
  • Kezdőlap
  • Hírek
  • Programok
  • Támogatások
  • Letöltések
  • Fényképalbum

Ismét igényelhető támogatás a méhészek által használt gépjárművekre

admin 2017-02-22    

A méhészeti járművekre igénybe vehető mezőgazdasági csekély összegű (de minimis) támogatásról szóló 4/2014. (I. 27.) VM rendelet alapján az idei évben is igényelhet vissza nem térítendő mezőgazdasági csekély összegű támogatást az a méhész, akinek üzemeltetésében méhészeti eszközhordozó jármű, illetve vándor méhesház van.

A támogatást az üzemben tartáshoz kapcsolódóan megfizetett, és igazolt költségekre, továbbá a 2016. évben megvásárolt OBU fedélzeti rendszer költségei után lehet igényelni.

A támogatás igénybevételéhez a kérelmet 2017. február 15. és 2017. április 15. közötti időszakban kell benyújtani az 5/2017. (II. 14.) számú Kincstár Közlemény melléklete szerinti N0651 számú nyomtatványon a Magyar Államkincstárhoz (1476 Budapest Pf. 407. címre), az előírt mellékletek csatolásával.

A támogatás igénybevételére az a méhész jogosult, akinek a tárgyévben elvégzett monitoring vizsgálata alapján legalább nyolcvan méhcsalád volt a tulajdonában, és a vizsgálat adatait a kérelmező kötelezettsége szerint bejelentette a Tenyészet Információs Rendszerbe.

A támogatás összege a kérelmező üzemeltetésében lévő méhészeti eszközhordozó járműre, illetve vándor méhesházra a 2016. évben igazoltan megfizetett kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási, illetve gépjárműadó költsége, továbbá az OBU fedélzeti rendszer nettó ára, de legfeljebb negyvenezer forint lehet. A támogatás összegét a kérelmező rendelkezésére álló szabad csekély összegű támogatási keret figyelembevételével határozza meg a Magyar Államkincstár.

A támogatás alapja:

A méhészeti járművekre igénybe vehető mezőgazdasági csekély összegű (de minimis) támogatásról szóló 4/2014 (I. 27.) VM rendelet alapján vissza nem térítendő mezőgazdasági csekély összegű (de minimis) támogatást igényelhet az a méhész, akinek üzemeltetésében méhészeti eszközhordozó jármű, illetve vándor méhesház van, az üzemben tartásához kapcsolódó megfizetett, és igazolt költségekre, továbbá a 2016. évben megvásárolt OBU fedélzeti rendszer megvásárlásához kapcsolódó költségekre.

Méhészeti eszközhordozónak számít az a jármű, amely minimum 3,5 össztömegű közúti jármű, minimum O3 kategóriás pótkocsi, vagy azokból álló járműszerelvény, amelyet kizárólag kaptárok, méhek, méhészeti termékek és közvetlenül a méhészeti tevékenységben használt eszközök szállítására alkalmaznak.

A támogatás igénybevételére az a méhész jogosult, akinek a tárgyévben, azaz 2016. évben elvégzett monitoring vizsgálata alapján legalább nyolcvan méhcsalád volt a tulajdonában, és a vizsgálat adatait a kérelmező kötelezettsége szerint bejelentette a Tenyészet Információs Rendszerbe (TIR).

Támogatást igényelhet:

  • akinek a tárgyévben elvégzett monitoring vizsgálata alapján legalább nyolcvan méhcsalád volt a tulajdonában, és a vizsgálat adatait a kérelmező kötelezettsége szerint bejelentette a Tenyészet Információs Rendszerbe (a továbbiakban: TIR),
  • akinek az üzemeltetésében lévő méhészeti eszközhordozó jármű, illetve vándor méhesház vándorlás céljára történő üzemben tartásáról az Országos Magyar Méhészeti Egyesület igazolást állított ki,
  • aki a támogatási kérelem benyújtásának időpontjában:
    • megfelel a rendezett munkaügyi kapcsolatok feltétel követelményeinek, valamint az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 50. § (1) bekezdés c) pontja alapján átlátható szervezetnek minősül,
    • az európai uniós versenyjogi értelemben vett állami támogatásokkal kapcsolatos eljárásról és a regionális támogatási térképről szóló 37/2011. (III. 22.) Korm. rendelet 11/A. §-ában előírt feltételeknek megfelel.

A támogatás mértéke:

A támogatás mértéke a kérelmező üzemeltetésében lévő méhészeti eszközhordozó járműre, illetve vándor méhesházra a támogatási kérelem benyújtásának évét megelőző naptári évben igazoltan megfizetett kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási, illetve gépjárműadó költsége, továbbá, OBU fedélzeti rendszer nettó ára, de legfeljebb 40 ezer forint.

A támogatás összege a kérelmező rendelkezésére álló szabad csekély összegű (de minimis) keret figyelembevételével kerül meghatározásra.

A kifizetési kérelem benyújtásának módja, helye:

A támogatási kérelmet az N0651 jelű „Támogatási kérelem” nyomtatványon 2017. február 15 – 2017. április 15. között a Magyar Államkincstár Piaci és Nemzeti Támogatások Főosztályához postai úton az alábbi címre kell benyújtani:

Magyar Államkincstár

Piaci és Nemzeti Támogatások Főosztálya

1476 Budapest Pf. 407.

Tárgyév: a támogatási kérelem benyújtásának évét megelőző naptári év.

Támogatási kérelem évente csak egy alkalommal nyújtható be!

Fontos! Amennyiben a borítékon a postai feladás dátuma későbbi, mint 2017. április 18., úgy a kérelmet a Kincstár érdemi vizsgálat nélkül elutasítja.

Tekintettel arra, hogy a benyújtott kérelmek hiánytalan és hibátlan volta felgyorsítja az ügyintézést, ennek érdekében az OMME a kérelmek összeállításában, a hibák és hiányok előzetes feltárásában segítséget nyújt a méhészek számára. Amennyiben szeretné ezt igénybe venni, úgy a kérelmet előzetesen az OMME Központjába kell benyújtani. Az OMME igazolás kiállítása, a hiányosan benyújtott kérelmek előzetes hiánypótlása után azt a Kincstárhoz továbbítja.

Az OMME-ba történő benyújtás végső határideje: 2017. április 1.

Postacím: Országos Magyar Méhészeti Egyesület, 1450 Budapest 9, Pf.: 116.

Benyújtandó dokumentumok:

Az N0651 jelű támogatási kérelem nyomtatványhoz csatolni kell:

  1. Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület tárgyévet követő évben kiállított igazolását a kérelmező üzemeltetésében lévő méhészeti eszközhordozó jármű, illetve vándor méhesház vándorlás céljára történő üzemben tartásáról (A igazolást az OMME állítja ki, ehhez küldje be az OMME-hez az OMME kiadási kérelmet,valamint a 70/2003 (VI.27) FVM rendelet 2. számú melléklet másolati példányát /állatorvosi igazolás méhcsaládok állat-egészségügyi vizsgálatáról/ , 3. számú melléklet másolati példányát /bejelentőlap+ igazoló szelvény/, 4. számú melléklet /kijelentőlap+ igazoló szelvény/ másolati példányát.
  2. A kérelmező üzemeltetésében lévő méhészeti eszközhordozó jármű, illetve vándor méhesház 2016. március 1. és 2016. október 31. között bármely időtartamban érvényes forgalmi engedélyének vagy ideiglenes forgalomban tartási engedélyének másolatát
  3. A 2016. évben befizetett kötelező gépjármű biztosítás díját tartalmazó szerződés, illetve a tárgyévi díj összegére vonatkozó biztosítói értesítés másolatát és annak befizetését igazoló szelvény vagy a banki átutalást igazoló számlakivonat másolatát.
  4. A 2016. évben befizetendő gépjárműadót megállapító határozat és annak befizetését igazoló szelvény vagy a banki átutalást igazoló számlakivonat másolatát
  5. A 2016. évben vásárolt OBU fedélzeti rendszer esetén a számla másolatát és a befizetést igazoló szelvény vagy banki átutalást igazoló számlakivonat másolatát.

A támogatást igénylő teendői:

Év közbeni folyamatos feladat:

  • a méhcsaládszám változások bejelentése a TIR/ENAR rendszerbe a 2153 számú nyomtatványon
  • a támogatás alapjául szolgáló eszközhordozót a tárgyévben üzembentartja
  • a támogatás alapjául szolgáló eszközhordozó járműre kötelező biztosítást köt és annak költségeit igazolja
  • a támogatás alapjául szolgáló eszközhordozó járművére gépjárműadót megfizeti és annak költségeit igazolja
  • vándorméhészkedést folytat és annak tényét igazolja
  • ellenőrzi a Kincstár ügyfél-nyilvántartási rendszerébe bejelentett adatait, különös tekintettel a regisztráció típusára, a bejelentett címre, a bankszámlaszámra, az ÁFA kódra, a KKV kódra, valamint az elérhetőséget szolgáló adatokra (telefonszám)
  • amennyiben ezekben az adatokban a bejelentetthez képest változás történt, úgy legkésőbb a kérelem benyújtásával egyidejűleg a G1010-02 (természetes személyek számára) illetve G1020-02 (nem természetes személyek számára) jelű nyomtatványon bejelenti a változást bármely kormányhivatalhoz vagy a Nemzeti Élelmiszerláncbiztonsági Hivatalhoz
  • a benyújtandó dokumentumoknál felsoroltakat a megjelölt határidőre és helyre beküldi.

A támogatási kérelem nyomtatvány kitöltésének módja:

N0651 számú formanyomtatvány

  1. Az Ügyfél-azonosítási információ Ügyfél- azonosító szám a Kincstár (korábban: MVH) által az ügyfél részére a nyilvántartásba vétel iránti kérelem benyújtása után visszaigazolt, tíz számjegyből álló azonosító. Ez nem azonos az adószámmal, személyi igazolvány számmal, adóazonosító jellel stb. Amennyiben a kérelmező ilyen számmal még nem rendelkezik, akkor ezt a G1010-02 (természetes személyek számára) illetve G1020-02 (nem természetes személyek számára) jelű nyomtatványon kérheti, bármely kormányhivatalhoz vagy a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (legkésőbb a kifizetési kérelemmel együtt) benyújtva.
  2. A Kapcsolattartási információnál közlendő személy neve az, akivel a kérelemmel kapcsolatos ügyintézés során, szükség esetén érdemben lehet beszélni (telefonon). Nem feltétlenül azonos a kérelmezővel.
  3. Az igényelt támogatási összeget forintban kell megadni.
  4. Támogatás alapját képező méhészeti eszközhordozó jármű(vek), illetve vándor méhesház(ak) adatai.
  5. Nyilatkozat az általános csekély összegű támogatás(ok)ról pontnál meg kell jelölni, hogy részesült-e bármilyen (nem csak méhészeti jellegű) csekély összegű támogatásban ebben az évben és az ezt megelőző két évben. (A megfelelő rovatba kérem, tegyen X-et. Figyelem! Amennyiben a fentiek egyike sem kerül megjelölésre, úgy a nyilatkozat nemlegesnek tekintendő.)
  6. Nyilatkozat az egy és ugyanazon vállalkozás minőséghez kapcsolódóan pontnál amennyiben a támogatást igénylő nem minősül egyéb vállalkozással/vállalkozásokkal „egy és ugyanazon vállalkozásnak”, illetve a naptári évvel megegyező üzleti évet alkalmaz, úgy a nem minősülök pontot kell bejelölnie. Amennyiben egy és ugyanazon vállalkozásnak minősül úgy arról a kérelemmel egyidejűleg kell nyilatkoznia, vagy már korábban nyilatkozott erről.
  7. – 9. A nyomtatvány eredeti aláírás és keltezés nélkül érvénytelen!

Eljárásrend:

A Kincstár a támogatási kérelmek beérkezésük sorrendjében bírálja el. Hiánypótlás esetén a hiánypótlás beérkezésének dátumával kerül a bírálat sorrendjébe a kérelem. Hiányosan benyújtott támogatási kérelem esetén a Kincstár a kérelmezőt 8 napos határidő tűzésével hiánypótlásra szólítja fel. A Kincstár a hiánytalanul benyújtott támogatási kérelmekről a rendelkezésre álló dokumentumok alapján – a kérelmező rendelkezésére álló szabad mezőgazdasági csekély összegű (de minimis) keretének figyelembevételével- a tárgyévet követő év május 15-éig döntést hoz, és a támogatási kérelem egészben vagy részben történt jóváhagyása esetén a támogatást- a forrás rendelkezésre állása esetén- 15 napon belül folyósítja a támogatásban részesülő kérelmező részére.

 

Kapcsolódó:

  • Méhészeti járművek de minimis támogatásához szükséges nyomtatványok
  • A mezőgazdasági célú csekély összegű (de minimis) támogatások nyilvántartási rendszerében szereplő csekély összegű támogatási keret kihasználtságára vonatkozó hatósági bizonyítványokkal kapcsolatos tudnivalók

Related Articles

Februárban igényelhető a Méhegészségügyi válságtámogatás!
Tájékoztatás a méh állatjóléti pályázatról
Méhészeti Nemzeti Program támogatásai

Hasznos információk

  • Szaktanácsadói fogadóórák
  • Hivatalok elérhetőségei
  • Tagdíjfizetési információk
  • Őstermelői adatok lekérése

Egyesület

  • Tisztségviselők
  • Dokumentumok
  • Tagdíj
  • Kapcsolat

Támogatások

  • MÁK Elektronikus kérelembenyújtó felület
  • Támogatásra jogosult gyógyszerek és gyógyhatású készítmények listája

Keresés

Méhegészségügyi zárlatok

Facebook

Facebook
  • Impresszum
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Cookie-k kezelése
Az oldal további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ.